Referanslar

Defne Kocaman (Diş Hekimi)

Keşke Dilek Hanım sizinle seneler önce tanışmış olsaydım.  28 yıl önce eşimle ilk direksiyon dersimiz maalesef başlamadan bitmişti. Eşim önce arabayı nasıl çalıştıracağımı anlatmıştı, sonra da arabayı hareket ettirmemi söylemişti. Ben de "peki sonra arabayı nasıl durduracağım?" diye sorunca ilk dersimiz böylece sona ermişti.  Dilek Hanımı bir arkadaşım tavsiye etti. Araba kullanmam gerekiyordu artık. Çünkü taşınmıştık. Artık evimle işyerim otobüsle 1.5 saat mesafedeydi.Fakat kendime güvenim yoktu, ayrıca da trafikteki diğer arabalardan da çok korkuyordum. Ayrıca  56 yaşındayım. Bütün bu olumsuzlukları Dilek Hanım sayesinde üzerimden attım. Mükemmel bir direksiyon hocası ve aynı zamanda da benim için mükemmel bir psikolog oldu. Nasıl beni bu korkularımdan uzaklaştırdı nasıl kendime güvenmemi sağladı bunu ancak Dilek Hanımla tanışıp ders aldıktan sonra anlayabilirsiniz. Dilek Hanım sizinle tanıştığıma ve sizden ders aldığıma çok seviniyorum. Sizin sayenizde artık hergün Göktürk ve Mecidiyeköy yolculuğumu gidiş dönüş toplam 1 saatte  yapıyorum. Herşey için hem size çok çok teşekkürler ediyorum, hem de arkadaşıma; sizi bana tavsiye ettiği için...

DÜNYANIN EN TATLI - EN MÜKEMMEL DİREKSİYON HOCASINA;

Serpil Yavuz   Pazarlama Portföy Yönetmeni

 Ben Serpil, bundan 10 yıl kadar önce ilk arabamı aldım. Ehliyetim zaten vardı ama arabayı ehliyet kullanmıyor ne yazık ki başıma gelmeyen kaza kalmadı. Tabii bu kazalar nedeniyle ben artık çok cesaretsiz bir şekilde araba kullanıyor veya kullanmaya çalışıyordum. Yani araba kullanmak benim için işkenceydi, trafikte şerit değiştirmek en büyük kabusumdu. Araba kullandığım zaman yorgunluktan ölüyordum, belim - bacaklarım her yerim ağrıyordu. Son olarak çok büyük bir kaza geçirdim, 4 araba birbirimize girdik, neyseki ben dahil hiç kimseye birşey olmadı. Bir zamanlar rüyamda gördüğümde bile mutlu olduğum `´arabamın olması - araba kullanıyor´´ olmak benim için artık kabus ötesiydi. 3-4 sene önce arabamı sattım ve bir daha kullanmamaya karar verdim. Ancak mesleğim gereği bir yandan araba kullanmamda gerekiyordu.

Bir süre önce direksiyon hocası , mükemmel insan Dilek Hn ile tanıştım ve ondan ders almaya başladım. Geçmişte yaşadığım olumsuzlukların etkisiyle ilk ders kendimi ona teslim edemedim. Ancak Dilek hn o kadar profösyönel ki 2. Derste beni toparladı ve kendime getirdi. Süper bir eğitmen ve ben iyiki ona rastladım. Dilek Hn; çok sağlam karakterli bir bayan, otoritesini size hissettiriyor ama bunun yanı sıra çok sıcak ve sevecen davranıyor. Onu bir yandan müdürünüz gibi hissederken bir yandan da ailenizden biriymiş gibi hissediveriyosunuz. Bu dengeyi kurabilmek büyük başarı bence. Size trafikte bir sürü şey anlatıyor. Kendiniz araba kullanmaya başladığınızda onun söylediği şeyler sürekli kulağınıza geliyor, hatırlıyorsunuz. Yani Dilek hn akılda kalmayı başaran bir eğitmen. Kabusum olan şerit değiştirmek benim için artık çok kolay çünki Dilek Hocadan bir sürü taktik öğrendim. Artık araba kullanırken hiç yorulmuyorum hatta dinlendiğimi bile hissettiğim oluyor. Bizim şirketin kat otoparkı var, çok dar dönemeçli, 5 kat aşağıya inmem veya çıkmam gerekiyor. Bana ışık takibiyle inip - çıkmayı bile gösterdi Dilek hoca. Yani bütün korkularımın üstüne gittik birlikte. Araba kullanmaya tövbe etmiş biri olan beni cesaretli ve başarılı bir şoför haline getirdi. İşimi çok seviyorum ve başarımı gölgeleyen bu eksikliği Dilek hn ile birlikte aştık. Dilek hoca ; aklınıza gelecek her türlü övgüyü hak eden , işinde çok başarılı biri bence. Ben her ders bitiminde içimden `´sana verdiğim para helal olsun Dilek hoca´´ dedim. Araba kullanmayı öğrenmek için Dilek Hn´dan daha iyi bir eğitmen bulamazsınız.

  Zehra Güngör (avukat)

Daha önce iki hocadan ders almış ve artık ben bu işi yapamayacağım dediğim bir zamanda Dilek Hocadan ders almış bir arkadaşım işin o kadar basit olmadığını ve araba sürmeyi bilmenin başka, bildiklerini öğretmenin çok başka olduğunu söyleyerek ısrarla Dilek hocadan direksiyon dersi almamı söyledi. Aslında pek ümitli değildim ama bi deneyeyim dedim. İyi ki arkadaşımı dinlemişim. Bütün korkularım bitti. Artık benim de kanatlarım var:) (Dilek hoca :- Araba sürebiliyorsan uçuyorsun demektir. der) Bir haftada tek başıma trafiğe çıkmaya başladım.  Eğer ben kim araba sürmek kim? Hayatta ben araba süremem diyorsanız, benim gibi siz de yanılıyorsunuz. Teşekkürler Hocam....

               Zehra Ş.(Psikolojik Dan.)

Öncelikle Dilek Hocaya teşekkürlerimi sunuyorum. Beş yıldır ehliyetim vardı fakat trafiğe çıkacak cesaretim yoktu. Daha önce birkaç kişiden ders almış olmama rağmen  Dilek Hocayı tüm bayanlara ısrarla tavsiye ederim.  Bir psikolojik danışman olarak söylemem gerekirse ; Dilek hanımın  öğrencisine verdiği moral,motivasyon ve cesaretle bu işi kısa sürede bitireceğinize eminim. Öğretmiş olduğu tekniklerle kendinizi trafikte çok rahat hissedeceksiniz.

Son olarak Dilek hanımdan ders almanın keyfini sakın kaçırmayın diyorum.............

  Seçil Taştepe (Bankacı)

 Ehliyetiniz var ancak trafiğe nasıl çıkarım, becerebilir miyim acaba şu işi diye düşünüyorsanız, trafiğe çıkmakta tedirginseniz mutlaka usta sürüş hocası Dilek hocadan direksiyon dersi almalısınız.

Profesyonel trafik tecrübesi, bilgi birikimi, güler yüzü ve sabrı sizi kısa sürede trafiğe çıkış için hazır hale getirecek. Üstelik ders alırken trafikte kendinizi inanılmaz derecede güvende hissedeceksiniz. Kendisinin motivasyon ve cesaret verme konusundaki ustalığını da ayrıca belirtmek isterim. Kısacası trafiğe çıkmaya çekinen, ben bu işi beceremem diyen bayan arkadaşlara Dilek hocadan direksiyon dersi almalarını şiddetle tavsiye ederim.

 

 

 

 
Be Sociable, Share!

Referanslar için 2 cevap

  1. Geri izleme: Direksiyon Sistemi | Dilek Yaz ' Resmi Web Sitesi

  2. dtseda der ki:

    Seda Hatipoğlu Diş Hekimi

    Yaklaşık 4 aydır araba kullanıyorum ve her yola çıkışımda Dilek Hoca’yı büyük bir şükürle anıyorum. Çok uzun araştırmalarım sonucu internet aracılığıyla kendisine ulaştım ve ilk derste doğru insanı bulduğumu anladım. Araba kullanmak gözümde büyütüp, asla yapamayacağımı düşündüğüm şeyler arasındaydı ancak Dilek Hanım gibi bildiğini öğretebilme yeteneği mükemmel şekilde gelişmiş bir insandan ders almak en büyük şansım oldu. Eğer bu yazıyı okuyup da araba kullanamayacağını düşünen ya da kendisine direksiyon hocası arayıp da hala tereddüt eden birileri var ise, hemen Dilek Hoca’yı arasınlar, ondan sonrasına kendileri bile inanamazlar….

Bir Cevap Yazın